LNG Hiszpania – Nowe stacja w Asturii i Walencji

Tankowanie LNG w Hiszpanii bardziej dostępne – teraz w regionach Asturia oraz Valencia. Stację LNG w miejscowości Norena otworzyła firma HAM, oferuje tankowanie CNG i LNG. Lokalizacja stacji LNG jest korzystna względem dróg N-364 i A-64. Mobilna stacja LNG stanęła natomiast w wiodącym centrum logistycznym Walencji – Riba-roja de Túria. Instalacja kriogeniczna jest dedykowana tankowaniu aut ciężarowych na LNG i łatwo dostępna z autostrady A-3.

Tankowanie LNG w Norena, Asturia

Stacja LNG w Norena (źródło: HAM)

Stacja LNG w Norena umożliwia tankowanie zarówno skroplonego metanu, jak i gazu sprężonego (CNG). W pierwszym przypadku klienci mają do dyspozycji jedną linię tankowania, dla tankowania sprężonego metanu dostępne są dwa złącza NGV-1. Dostęp do tankowania LNG i CNG możliwy jest dzięki kartom flotowym, jak i kartom płatniczym w standardach Visa i Mastercard. Tankowanie skroplonego gazu ziemnego będzie możliwe 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Tankowanie LNG w Riba-roja de Túria, Walencja

Stacja LNG w Riba-roja de Túria (źródło: HAM)

LNG można tankować również w ważnym centrum logistycznym – El Oliveral Industrial Estate. Na potrzeby firm transportowych jeżdżących na LNG ustawiono mobilną stację LNG przy Avenida Madrid 26 w Riba-roja de Túria, dokąd można szybko dojechać z autostrady A-3. Stacja LNG jest dostępna przez cały rok 24 godziny na dobę. Płatność za LNG – kartą flotową lub płatniczą.

Sieć stacji LNG na terenie Hiszpanii obejmuje już 37 obiektów. Natomiast Grupa HAM jest właścicielem 36 stacji gazowych na terenie Europy. W tym roku Grupa HAM planuje otwarcie 20 nowych stacji tankowania gazu w Hiszpanii oraz innych państwach europejskich.

Źródło: Grupa HAM

Zobacz także
Mapa stacji LNG w Europie
Stacje LNG we Francji
– Katalog pojazdów ciężarowych na LNG