Tankowanie LNG w Szwecji – nowe stacja w Mjolby i Gotene

Stacje LNG w Szwecji z kolejnymi punktami tankowania. Fordonsgas otworzył  11 kwietnia stację gazu LNG w Mjolby. 5 stacja LNG należąca do grupy AirLiquide w Szwecji jest przy autostradzie E4 między Sztokholmem a Jonkoping. Stacja powstała dzięki finansowaniu z UE, w drodze są kolejne stacje LNG na terenie Szwecji. W marcu otwarto stację LNG w Gotene przy drodze E20.

Stacje LNG w Mjolby – lokalizacja (źródło: gasHD.eu)

Stacja LNG w Mjölby to pierwsza stacja w regionie Östergötland i mieści się dokładnie przy Trollegatan 1 (at Brahegatan). Lokalizacja przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg w Szwecji (E4 i drogi 50 oraz 32). Dokładną lokalizację stacji można zobaczyć na Mapie stacji LNG w Szwecji. W sąsiedztwie stacji znajduje się pojemny parking dla aut ciężarowych oraz restauracje szybkiej obsługi jak McDonald’s czy Burger King. Tankowanie odbywa się dzięki kartom płatniczym oraz kartom flotowym (FordonsGas, Svensk Biogas, Volvo).

Tankowanie LNG w Mjölby oficjalnie uruchomiono 11 kwietnia. W czasie otwarcia pokazano ciężarówki na LNG marek Iveco, Scania oraz Volvo. Warto zaznaczyć, że właściciel stacji – grupa AirLqiuide – od kilku miesięcy użytkuje ciągniki LNG Volvo do transportu własnych produktów. Stacja LNG w Mjölby to drugi punkt tankowania FordonsGas otwarty w 2019 roku.

Stacje LNG w Gotene – lokalizacja (źródło: gasHD.eu)

Stacja LNG w Gotene – tankowanie biogazu dla Götene Kyltransporter

Tankowanie LNG w Götene uruchomiono z początkiem marca 2019 roku. FordonsGas zaproponował zasilanie ciekłym biogazem (bioLNG) dla lokalnego przewoźnika. Firma Götene Kyltransporter zdecydowała się na zakup 50 gazowych ciężarówek Volvo FH LNG.

Stacja LNG jest czynna całą dobę i mieści się przy skrzyżowaniu dróg E20 i 44. Tankowanie LNG w Gotene jest możliwe całą dobę, a dostęp do stacji możliwy dzięki kartom płatniczym oraz kartom paliwowym FordonsGas i Volvo. Dokładną lokalizację stacji można zobaczyć na Mapie stacji LNG w Szwecji.

Źródło: FordonsGas

Zobacz także
Mapa stacji w Szwecji
– Stacje LNG w Europie
– Katalog pojazdów ciężarowych na LNG