Śmieciarki na LNG w Suez Holandia od Scania

LNG dla pojazdów komunalnych to wybór firmy Suez w Holandii. Śmieciarki zasilane LNG marki Scania L280 będą zbierać odpady w mieście Arnhem. Główne zalety to niska emisja spalin, cicha praca i ograniczenie wydatków na paliwo. Dodatkowym atutem jest napęd LNG, wykorzystywany w Suez Arnhem od 2013 roku w autach Scania P310 LNG Euro V.

Scania L280 LNG dla Suez Arnhem zostanie dostarczona w ilości 13 sztuk. Pod maską pojazdu znalazł się silnik gazowy Scania o pojemności 9,3 L i mocy 280 KM. Skroplony gaz ziemny magazynowany jest w zbiornikach o pojemności 290 kg. Przy spalaniu 43 kg LNG na 100 kilometrów auto może przejechać nawet 650 km na jednym tankowaniu – ponad 2 razy większy zasięg niż w wersji CNG. Dzięki nisko położonej kabinie typu L możliwa jest dokładna i wygodna jazda w środowisku miejskim. Widoczność gazowej śmieciarki poprawiają okna w dolnej części drzwi kabiny.

Śmieciarki na LNG holenderski oddział Suez wdraża już od 2013 roku. Zakupiono wówczas pierwsze dwa auta Scania P310 LNG. Pojazdy dysponowały jeszcze starą technologią zbiorników LNG (tankowanie przelewowe) i posiadały zabudowę typu hakowiec.

Źródło: Scania Netherlands

Zobacz także
– Scania R410 LNG – szczegółowa specyfikacja
Katalog aut ciężarowych CNG/LNG
– Przedstawienie paliwa CNG/LNG dla transportu