Ciężarówki na LNG dla Lidl Niemcy – 100 pojazdów w 2020 roku

Gazowe ciężarówki będą obsługiwały od 2020 roku znaczącą część operacji logistycznych Lidl Niemcy. Dział logistyki firmy chce poszerzyć flotę ekologicznych ciężarówek LNG z 30 do 100 pojazdów. Z materiałów dostarczonych przez Lidl Niemcy można zauważyć zaangażowanie firmy Meyer Logistik.

Testy ciągników na LNG dla Lidl Niemcy trwają od 2018 roku. Wykonane trasy dla potrzeb dyskontów Lidl przez spedytorów (m.in. Meyer Logistik) dowiodły znaczącej redukcji emisji spalin oraz wydatków na paliwo. Ciężarówki an skroplony gaz ziemny będą od 2020 roku zaangażowane w ilości do 100 sztuk.

Flota ciężarówek LNG będzie warunkowana dostępnością stacji tankowania LNG. Ekologiczne ciężarówki na skroplony metan są szczególnie ważne dla Lidl Niemcy. Firma prowadzi dostawy towarów do 3200 sklepów z czego większość operacji wykonywana jest w centrach miast. Oprócz efektu ekologicznego ważny jest również poziom hałasu emitowanego przez ciężarówkę. Zasilanie LNG jest tutaj dużo cichsze niż powszechnie stosowane silniki na olej napędowy.

Źródło: Lidl Niemcy

Zobacz także
– Specyfikacja Iveco Stralis NP460 LNG
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG
– Przedstawienie paliwa CNG/LNG dla transportu