Nowa stacja LCNG w Warszawie od Cryogas

Tankowanie CNG w Warszawie z kolejnym punktem. Z początkiem listopada 2020 Cryogas uruchomił stację LCNG przy ul. Płochocińskiej na terenie zajezdni autobusowej. Oprócz autobusów CNG stacja tankuje sprężony gaz ziemny do samochodów użytkowych. To już 4 stacja CNG tej wielkości w stolicy Polski.

Stacja LCNG należąca do Cryogas przede wszystkim tankuje autobus komunikacji miejskiej. Flotę 25 takich pojazdów posiada firma Michalczewski. Stacja została zbudowana na terenie właśnie tej firmy. Sprężony gaz ziemny pozyskuje się tam z wykorzystaniem technologii LCNG. O wyborze technologii LCNG zdecydowała wysoka wydajność stacji oraz krótki czas tankowania. Według deklaracji  Cryogas niebawem na stacji ma ruszyć również tankowanie LNG. Póki co oprócz autobusów gazowych stacja tankuje także auta użytkowe na sprężony metan.

Ogólna charakterystyka stacji (dane ze strony Cryogas):
– Dostęp do stacji jest możliwy dzięki kartom paliwowym CryogasCard. Są one również honorowane na stacji LNG/CNG w Śremie.
– Dystrybutory szybkiego tankowania CNG z końcówkami NGV-1 i NGV-2.
– Stacja pozwala na tankowanie 140 – 160 ciężarówek/autobusów CNG w ciągu doby.
– Gaz LNG dowożony jest cysternami kriogenicznymi, a następnie składowany w pionowym zbiorniku LNG na terenie stacji.
– Stacja jest położna blisko drogi ekspresowej S8 w Warszawie, przy ul. Płochocińskiej.
– Stacja pozwala na bezproblemową obsługę pojazdów o długości 18 metrów i dmc 40 ton. Przy stacji kierowcy znajdą całodobowy sklep spożywczy i toalety.

Źródło: Cryogas

Zobacz także
Stacja CNG dla MZA Warszawa zajezdnia Kleszczowa
Stacja LNG MZA Warszawa Ostrobramska
Mapa stacji LNG LCNG w Polsce