Autobusy na CNG w Radomiu – 5 nowych Solaris Urbino 18 już jeździ

Autobusy na gaz ziemny w Radomiu z kolejnym wzrostem liczbowym. MPK Radom pod koniec października 2021 partię przegubowych Solaris Urbino 18 CNG. To kolejne długie autobusy na gaz w Radomiu po Solarisach Urbino III generacji. Autobusy napędza silnik gazowy Cummins, a same pojazdy mają bogate wyposażenie jak klimatyzację wnętrza czy ładowarki USB.

Solaris Urbino 18 CNG Iv generacji dla MPK Radom mogą zabrać na pokład 155 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących. Są całkowicie niskopodłogowe, posiadają 4 pary drzwi oraz pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kierowcy. Za komfort i bezpieczeństwo podróżnych dba pełny monitoring kabiny pasażerskiej, kasowniki dotykowe z funkcją płatności elektronicznych, ładowarki USB oraz system informacji pasażerskiej z wyświetlaczami LED i LCD. Autobusy zasila silnik gazowy Cummins o mocy 320 KM.

Nowe autobusy na CNG zostały dostarczone przez Solaris Bus & Coach wspólnie z PKO Leasing. Dostawa autobusów to 10 letni leasing operacyjny z opcją wykupu za 1% wartości netto przedmiotu leasingu. Wartość kontraktu to 8 268 966 zł netto. Autobusy zostały dostarczone miesiąc wcześniej przed terminem, dzięki czemu wsparły obsługę linii w czasie 1 listopada. MPK Radom planuje w przyszłym roku pozyskać 5 kolejnych autobusów przegubowych na sprężony gaz ziemny.

Źródło: MPK Radom

Zobacz także
– Autobusy na CNG dla Radomia dostarczy Solaris z PKO Leasing
– Starachowice kupią 20 autobusów CNG i zbudują stację gazu ziemnego
– Katalog autobusów CNG/LNG