Autobusy CNG w Radomiu – 5 nowych gazowców w leasingu dostarczy Solaris

Autobusy na gaz ziemny klasy MEGA do Radomia dostarczy Solaris. W rozstrzygniętym 1 kwietnia 2021 przetargu MPK Radom miało do wyboru dwie oferty. Wygrał droższy Solaris w partnerstwie z PKO Leasing z propozycją na 10,171 mln złotych. MAN i mLeasing złożyły ofertę na 9,804 mln złotych. Nowe Solaris Urbino 18 CNG ruszą na trasy w Radomiu w listopadzie 2021 i będą jeździć 120 miesięcy.

CNG w Radomiu jest używane do napędu autobusów od ponad 15 lat. We flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu można było znaleźć Jelcze, MANy i Solarisy. I właśnie pojazdy tego ostatniego producenta zostały wybrane w najnowszym przetargu na gazowe autobusy. MPK Radom chciało pozyskać na 120 miesięcy 5 autobusów CNG o długości 18 metrów. Moc silnika CNG ma wynieść co najmniej 220 kW, a gaz ziemny ma także zasilać ogrzewanie pojazdu. Autobus zabierze na pokład 160 pasażerów, którzy wsiądą drzwiami w układzie 2-2-2-2. Na wyposażeniu autobusów znajdą się nowoczesne udogodnienia dla pasażerów – system informacji pasażerskiej, monitoring czy ładowarki USB. Czas na złożenie oferty producenci mieli do 18 marca 2021 roku.

Solaris na CNG o długości 18 metrów dla Radomia będzie kosztował MPK Radom 2,03 mln złotych brutto. Leasingu na 120 miesięcy udzieli PKO Leasing i rozpocznie się on w listopadzie 2021 roku. Co do specyfikacji możemy spodziewać się wyposażenia podobnego jak w Solarisach Urbino 18 CNG dostarczonych dla firmy Arriva w Warszawie. MAN pomimo tańszej oferty (9,804 mln złotych brutto) musiał uznać wyższość Solarisa. Przeważyły kwestie techniczne, a łączna ocena oferty Solaris wyniosła 98 punktów, a MAN – 96 punktów. Przetarg rozstrzygnięto 1 kwietnia 2021.

Źródło: MPK Radom

Zobacz także
– Starachowice kupią 20 autobusów CNG i zbudują stację gazu ziemnego
– Suwałki stawiają na CNG – autobusy i stacja gazu ziemnego w PGK
– Katalog autobusów CNG/LNG