Scania LNG – ekologiczna dystrybucja w Hiszpanii

Scania G340 LNG – ekologiczna ciężarówka na ulicach Barcelony (źródło: Scania)

Gazowe ciężarówki dystrybucyjne marki Scania podbijają Półwysep Apeniński. Barcelona i Madryt, dwa największe miasta półwyspu, borykają się z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem komunikacyjnym. Znakomitą odpowiedź dostarczają pojazdy na gaz ziemny – autobusy i ciężarówki dystrybucyjne. W tym drugim przypadku chętnie wybierane są gazowe Scanie LNG o mocy 340 KM.

Scania G340 LNG od AT Robles w Barcelonie

Scania G340 LNG od AT Robles dla Barcelony (źródło: Scania)

Gazowa ciężarówka znakomicie odnajduje się w aglomeracji Barcelony. Scania G340 LNG w firmie A.T. Robles pokonuje codziennie między centrum dystrybucyjnym a marketem Mercadona 40 kilometrów. Ruch miejski jest niezwykle wymagający – na ulice Barcelony codziennie wyjeżdża milion samochodów, 20 000 ciężarówek i 40 000 aut dostawczych. Ponadto konieczna jest znakomita punktualność dostaw, gdyż na dostawę świeżego towaru i odbiór odpadów z marketu firma ma zaledwie 5 minut. Wybór LNG sprawdza się tutaj więc znakomicie.

Metanowa Scania G340 LNG od Transgesa w Madrycie

Scania G340 LNG od Transgesa dla Madrytu (źródło: Scania)

Ciężarówka LNG to idealne rozwiązanie dla stref niskiej emisji. Władze Madrytu planują od 2025 roku całkowicie zakazać ruchu aut na olej napędowy. Jedyną efektywną i skuteczną alternatywą pozostaje tutaj zasilanie gazem ziemnym. Firma specjalizuje się w dostawie produktów spożywczych w ścisłych centrach miast, gdzie ograniczenie emisji spalin i hałasu jest szczególnie istotne. Transgesa dostarcza towary gazowymi ciężarówkami m.in. do sieci Taste of America.

Źródło: Scania