Stacja LNG dla PIMOT – wyłoniono wykonawcę stacji

Wykonawca stacji LNG/CNG dla PIMOT wyłoniony. Na podstawie przetargu z 27 kwietnia 2018, zwycięską ofertę złożyła firma Instal – Ost Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego. Będzie to druga stacja LNG w Warszawie i trzecia stacja CNG w stolicy. Czekamy na podpisanie umowy i podanie harmonogramu otwarcia nowej stacji LNG/CNG.

Stacja LNG/CNG Warszawa PIMOT – widok według projektu (Źródło: PIMOT)

Postępowanie przetargowe dla stacji LNG/CNG w PIMOT było kilkukrotnie przesuwane (o pierwszym informowaliśmy w listopadzie 2017). Finalnie udało się pozyskać wykonawcę na podstawie postępowania z 27 kwietnia 2018 roku. Zwycięską ofertę w dniu 16 maja 2018 złożyła firma Instal-Ost Sp. z o.o.. Za realizację przedsięwzięcia zażądała 6 148 770,00 zł brutto oraz 60,27 zł brutto za godzinę pomocy technicznej. Oferta tym samym zmieściła się w budżecie przedsięwzięcia, który wskazano na poziomie 6 150 000 zł brutto. W postępowaniu została odrzucona druga oferta, złożona przez Górnośląski Zakład Obsługi Gazownictwa Sp. z o.o. (GZOG). Za wykonanie zadania firma z Zabrza zażyczyła sobie 8 937 180,00 zł brutto oraz 270,00 zł brutto za godzinę pomocy technicznej.

Z zamieszczonej dokumentacji na stronie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji nie wynika dokładny termin otwarcia stacji LNG/CNG. Jak tylko zostanie podana informacja w zakresie harmonogramu oraz finalnej specyfikacji stacji gazu ziemnego podamy ją na łamach portalu.

Źródło: PIMOT

Zobacz także: