Scania P340 CNG jako śmieciarka w Lublinie

Gazowa śmieciarka na bazie Scania P340 CNG cieszy się coraz większym powodzeniem w Polsce. Po flotach aut komunalnych na gaz w Sosnowcu (ALBA) i Warszawie (MPO), na gazową Scanię zdecydowała się firma Kom-Eko z Lublina. Na razie są to dwa auta CNG, w przyszłym roku flota poszerzy się o kolejnych 5 śmieciarek CNG.

Scania P340 CNG – śmieciarki na gaz ziemny dla Lublina (źródło: Scania)

Scania P340 CNG dla firmy Kom-Eko z Lublina wyróżnia się najnowszą wersją kabiny NexGen. Dodatkowo dla ułatwienia manewrowania w ciasnych uliczkach auto zostało wyposażone w trzecią oś skrętną.

Gazowe auto komunalne pod maską posiada dobrze znany i sprawdzony silnik Scania OC09 102 340 CNG, występujący także w wariancie LNG czy autobusach komunikacji miejskiej. Gazowy silnik Scania ma pojemność 9300 ccm i generuje 340 KM mocy oraz 1600 Nm momentu obrotowego. CNG magazynowane jest w 8 zbiornikach o pojemności wodnej 944 L (każdy po 118 L). Taka objętość geometryczna pozwala na zmagazynowanie ok. 189 Nm3 (145 kilogramów) sprężonego gazu ziemnego. Taka ilość gazu ziemnego zapewnia zasięg na poziomie 4-5 dni eksploatacji.

Źródło: Scania Polska

Zobacz także
– Specyfikacja Scania P340 LNG
– Katalog aut ciężarowych zasilanych CNG i LNG
– Przedstawienie paliwa CNG/LNG dla transportu