MMI Urby CNG już na ulicach Tychów

Mikrobusy CNG już we flocie PKM Tychy. Z początkiem lipca 2019 flota 10 autobusów MMI Urby CNG wyjechała na ulice Tychów. Dzięki małym wymiarom pojazdy są w stanie zapewnić komunikację miejską tam, gdzie duże autobusy nie są w stanie dojechać. Zapewniają przy tym taki sam poziom komfortu i ekologii jak większe autobusy CNG.

MMI Iveco Urby CNG w barwach PKM Tych (źródło: Iveco Poland)

Autobusy na CNG w skali mikrobusu to nie nowość w PKM Tychy. Od kilku lat przewoźnik posiada Mercedesa Sprintera na gaz ziemny wykonanego przez firmę Auto Cuby. Nowością jest natomiast skala przedsięwzięcia i marka pojazdów. Tychy kupiły od razu 10 aut na gaz ziemny, za które zapłaciły 6,3 mln zł netto. Nowe autobusy gazowe zostały wprowadzone do eksploatacji na początku lipca 2019 roku.

MMI Urby CNG powstał na podwoziu Iveco Daily. Ten autobus gazowy jest produkowany nieopodal Słupska w Polsce. Technologicznie spokrewniony jest z autobusem Kapena Urby. Pod maską autobusy znajduję się gazowy silnik FPT o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM. Sprężony gaz ziemny magazynowany jest w zbiornikach CNG o pojemności wodnej 220 L. Pozwala to na zmagazynowanie ok. 44 m3 gazu ziemnego (ok. 33 kg CNG). Więcej danych na temat MMI Urby CNG znajduje się tutaj.

Źródło: Iveco Polska, PKM Tychy

Zobacz także
MMI Urby CNG – dane pojazdu
– Katalog autobusów CNG
CNG jako paliwo dla transportu