Solaris CNG – 42 autobusy na gaz ziemny dla Szwecji

Autobusy CNG w Szwecji z kolejnymi pojazdami z Polski. Polski producent autobusów gazowych Solaris dostarczy firmie Vy Buss AB 42 auta. Nowe autobusy zasilane metanem będą jeździły w miastach Gavle i Hassleholm.

Solaris Urbino 12 CNG (źródło: UM Kostrzyn)

Gazowe autobusy marki Solaris trafią przede wszystkim do nadmorskiego miasta Gavle. Przewoźnik Vy Buss AB wdroży 24 Solaris Urbino 12 CNG, które dysponują 31 miejscami siedziądzimi. Solaris Urbino 18 CNG zostanie dostarczony w ilości 18 sztuk i zaoferuje 45 miejsc siedzących. Pozostałe 2 Solaris Urbino na sprężony gaz ziemny będzie jeździło w mieście Hassleholm. Autobusy na metan zostaną dostarczone do Szwecji w połowie 2020 roku. Razem z autobusami CNG zostanie udzielone 10-letnie wsparcie techniczne dla pojazdów.

Solaris Urbino CNG IV generacji jest produkowany od 2015 roku. Urbino zasilane metame jest dostępne o długości 12 oraz 18 metrów. Solaris CNG zasilany jest gazowym silnikiem Cummins ISL-G o mocy 320 KM. Do pojazdu można zatankować 250 – 320 m3 gazu ziemnego (190 – 260 kg gazu). Solaris w Szwecji dostarczył już ponad 600 autobusów, z czego większość to pojazdy gazowe i elektryczne. Więcej danych dla Urbino CNG dostępnych jest tutaj.

Źródło: Solaris Bus & Coach

Zobacz także
– Solaris Urbino CNG – specyfikacja techniczna
– Koszt zakupu autobusów CNG
– Katalog autobusów CNG/LNG