Stacja LNG w Wolfsburgu uruchomiona

LNG zatankujemy w Wolfsburgu dzięki inwestycji BayWa. Nowa stacja LNG posiada dwa dystrybutory LNG i zbiornik LNG o pojemności 80 m3. Na stacji można zatankować zarówno auta saturowanym LNG (Iveco, Scania), jak i zimnym LNG (Volvo). Jest to 16 ogólnodostępna stacja LNG w Niemczech.

Syacja LNG w Wolfsburgu od BayWa (źródło: Cryonorm)

Stacja LNG w Wolfsburgu to pierwszy stacjonarny punkt tankowania firmy BayWa. Koncern ma plan zabudować kilkanaście stacji napełniania LNG na terenie Niemiec. To efekt ogromnego zainteresowania LNG do zasilania ciężarówek. Gwałtowany wzrost notuje się od 2020 roku, gdy ciężarówki zasilane LNG nie muszą płacić za jazdę po niemieckich autostradach. Zwolnienie z MAUT to oszczędność 17 eurocentów za każdy kilometr pokonanej autostrady.

Sieć stacji LNG w Niemczech rozrasta się dzięki zaangażowaniu kilku firm paliwowych i gazowniczych. Swoje stacje tankowania skroplonego gazu ziemnego planują w 2020 roku otworzyć m.in. Liqvis, Liquind, Shell oraz Novatek. W ostatnich miesiącach nowe stacje LNG zostały otwarte m.in. w Lehre, Rostocku, Sulzetal. Lokalizacja stacji tankowania LNG w Niemczech znajdziecie na naszej mapie stacji LNG tutaj.

Źródło: BayWa

Zobacz także
– Stacje LNG w Niemczech
– Stacje LNG w Europie
– LNG jako paliwo