Tankowanie wodoru w Niemczech – już 83 stacje

Stacje wodorowe w Niemczech już z 83 lokalizacjami. Najnowsza stacja wodorowa powstała w Rastatt, landzie Badenia-Wirtembergia. Stacja należy do koncernu Total, zaś dostawy wodoru zapewnia Linde. Dzienna wydajność stacji to 200 kilogramów wodoru, co pozwoli na zatankowanie do 50 pojazdów z ogniwem wodorowym.

Stacja tankowania wodoru w Rastatt to 14 obiekt wodorowy w landzie Badenia-Wirtembergia (rejon Karlsruhe). Tankowanie wodoru zostało uruchomione w ramach joint venture H2 Mobility Deutschland. To alians firm Total i Linde składający się z 23 stacji wodorowych. Obecnie Total buduje 3 stacje wodorowe – w Neuruppin, Erfurt i Hamburg. Projektuje również stacje tankowania wodoru w Saarbrücken i Fryburg. Pierwsze stacje wodorowe Total uruchomił w Niemczech w 2002 roku.

Wodór na stacji w Rastatt tankowany jest pod ciśnieniem 700 bar (wodór H70). Dystrybutor tankowania wodoru mieści się na stacji Total przy ul. Karlsruher Straße 16. Do stacji można wygodnie dojechać z autostrad A5. Zamontowane na stacji kompresory jonowe dla wodoru marki Linde mogą wygenerować do 200 kilogramów wodoru w ciągu doby.

Źródło: Total, Linde

Zobacz także
– Stacja wodór Warszawa – Prądzyńskiego
– Stacje wodorowe w Polsce – planowane lokalizacje
– Wodór jako paliwo