Napędy gazowe wspólnie rozwijane przez FPT i Landi Renzo

Paliwa gazowe w transporcie będą rozwijane wspólnie przez producenta silników FPT Industrial i wytwórcy instalacji gazowych – Landi Renzo. Zawarłt w tym celu dwa memoranda – dla rozwoju technologii gazu ziemnego i technologii wodorowych. Firmy widzą duży potencjał we wspólnym rozwoju zielonych i oszczędnych technologii bazujących na paliwach gazowych.

Protokół ustaleń pozwoli FPT Industrial i Landi Renzo Group na wykorzystanie ich sprawdzone i uznane specyficzne kompetencje i możliwości technologiczne dla obu form. Gaz ziemny i wodór w świetle zwiększenia ich roli jako aktywnych graczy w zielona gospodarka zgodna ze strategią Europejskiego Zielonego Ładu, stymulująca wzrost odnawialne źródła energii w sektorze transportu.
W sektorze gazu ziemnego podpisanie protokołów ustaleń ma na celu wsparcie opracowanie nowych systemów wtrysku paliwa i zarządzania dostosowanych do FPT Industrial aplikacji, z wykorzystaniem dedykowanych komponentów Landi Renzo Group. Współpraca będzie miała na celu:
– optymalizacja wydajności całej instalacji gazowej i silnika;
– ocena jak najlepiej zintegrować komponenty Landi Renzo Group zarówno ze sprężonym gazem ziemnym (CNG), jak i skroplonym (LNG);
– zastosowania gazu ziemnego jako paliwa.

Współpraca firm w sektorze wodoru obejmie obszary:
– rozwój, który wykorzystuje synergię sprężonego gazu ziemnego i skroplonego gazu ziemnego
Gaz może przyczynić się do pomostowego wprowadzenia wodoru do sektora transportowego, od momentu jego wykorzystania.
jako mieszanka w gazie ziemnym do 100% wodoru.

Pierpaolo Biffali, wiceprezes FPT Industrial ds. inżynierii produktu, stwierdził: „Droga do
Green Mobility oznacza oferowanie kompletnych, najnowocześniejszych i opłacalnych rozwiązań. Partnerstwo FPT i Landi Renzo ma dużą wartość dodaną, takie jak to przewidziane w właśnie podpisanym protokole ustaleń z Landi Renzo Group, są kluczem do naszej strategii, której celem jest oferowanie klientom realnych możliwości i pod klucz rozwiązań, aby zmniejszyć ekologiczny i ekonomiczny wpływ ich działalności transportowej.”

Cristiano Musi, dyrektor generalny Landi Renzo Group, skomentował: „Gaz ziemny, biometan, bio-LNG i wodór będzie odgrywał coraz większą rolę w dekarbonizacji transportu. Landi Renzo jest dumne, że może rozwijać instalacje gazowe u boku kluczowego gracza, jakim jest FPT Industrial. To partnerstwo docenia główne osiągnięcia dostarczone przez naszą Grupę jako innowatora technologicznego i integrator systemów, pozycjonujący firmę do poszukiwania nowych i coraz bardziej efektywnych rozwiązań.”

Źródło: FPT Industrial

Zobacz także
– Nowy silnik gazowy FPT – 6,7 l pojemności i 245 KM mocy
– Ładowarka CASE Project Tetra na CNG – przedstawienie pojazdu
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG