Stacja LNG w Piotrkowie Trybunalskim i Iłowa od Shell

Tankowanie LNG w Polsce z nowymi punktami w Iłowej oraz Piotrkowie Trybunalskim. Z początkiem lutego 2022 Shell uruchomił stacje skroplonego gazu ziemnego przy drogach S8 i A18. Nowe stacje LNG posiadają po dwa dystrybutory tankowania LNG i zbiorniki LNG o pojemności 70 m3. Docelowo Shell chce otworzyć 11 stacji tankowania LNG w Polsce.

Stacja skroplonego gazu ziemnego w Piotrkowie została uruchomiona przy południowej nitce drogi ekspresowej S8. Stacja może zatankować do 150 ciężarówek gazowych na dobę. Tankowanie LNG jest możliwe 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Na stacji zamontowano zbiornik LNG o pojemności 70 m3, który jest w stanie pomieścić ok. 31,5 tony LNG. Docelowo Shell chce oferować na stacjach możliwość tankowania bioLNG (skroplonego biogazu).

Tankowanie LNG w Iłowej zostało uruchomione również w lutym 2022 roku. Stacja mieści się bezpośrednio przy węźle autostrady A18 i jest dostępne z dwóch kierunków jazdy autostradą – w stronę Berlina i Wrocławia. Stacja posiada podobną konfigurację – zbiornik LNG o pojemności 70 m3 (31,5 tony LNG), 2 dystrybutory LNG i zaplecze z prysznicami oraz toaletami. W Polsce działa obecnie około 20 stacji LNG. W Europie w lutym 2022 czynne jest ponad 500 stacji LNG.

Źródło: Shell

Zobacz także
– Tankowanie LNG w Świecku od Shell
– Stacje LNG/LCNG w Polsce
– Stacje LNG w Europie