Isuzu Citiport 12 CNG – debiut w Polsce w PKS Rzeszów

Autobusy CNG w PKS Rzeszów z kolejnym wzmocnieniem. Po wyborze Iveco Bus Crossway NP, rzeszowski przewoźnik stawia na Isuzu. Na liniach w Rzeszowie zadebiutował Isuzu Citiport 12 na sprężony gaz ziemny. Autobus został wydzierżawiony na 24 miesiące i obsługuje linie MKS gmin wokół Rzeszowa. Autobus na gaz ziemny ruszył na linie z końcem stycznia 2022 roku.

Isuzu Citiport 12 CNG – wnętrze pojazdu (źródło: PKS Rzeszów)

Isuzu na CNG zostało wydzierżawione na 24 miesiące, po czym przejdzie na własność PKS Rzeszów. Wartość autobusu CNG w momencie zakupu to 1,150 mln złotych. Isuzu Citiport 12 CNG dla PKS Rzeszów zostało wyprodukowane w 2020 roku. Zanim autobus na gaz trafił do Rzeszowa jeździł po kilka miesięcy u różnych przewoźników w Polsce i na Litwie. Autobus mieści 107 pasażerów, z czego 24 na miejscach siedzących. Autobus jest wyposażony we wszystkie nowoczesne systemy jak klimatyzacja czy system informacji pasażerskiej.

Napęd gazowy w Isuzu Citiport 12 bazuje na silniku gazowym Cummins ISLG o mocy 320 KM. Silnik posiada pojemność 8,9 litra, normę emisji spalin Euro VI, skąd napęd przenoszony jest 6-biegową skrzynią automatyczną Allison. Gaz ziemny jest tankowany do zbiorników kompozytowych o łącznej pojemności wodnej 1470 litrów (5 butli CNG po 294 litry każda). Taka pojemność pozwala na zatankowanie ok. 240 kg (320 m3) sprężonego metanu.

Źródło: PKS Rzeszów

Zobacz także
Autokar na sprężony metan dla PKS Rzeszów – Iveco Bus Crossway NP
– Isuzu Kendo CNG – autokar na gaz ziemny
– Autokar CNG – Scania Fencer debiutuje na rynku