Nowe stacje CNG w Polsce – Bielsko-Biała, Łódź, Gliwice i Rybnik

Sprężony gaz ziemny od marca 2023 kierowcy mogą tankować w czterech nowych lokalizacjach na Śląsku i w Łodzi. Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła stacje tankowania CNG w Bielsku-Białej, Gliwicach i Rybniku. Stacja CNG w Bielsku-Białej działa na terenie zajezdni autobusowej Beskidzka Komunikacja. Tankowanie CNG w Gliwicach dostępne jest na terenie gazowni przy ul. Rolników 449A. CNG w Rybniku można tankować na zajezdni Transgór. CNG w Łodzi można tankować na terenie MPO nieopodal lotniska.

CNG w Łodzi można tankować na terenie MPO przy ul. Zamiejskiej 1. Ustawiono tam kompresor o wydajności 300 m3/h podłączony do gazociągu. Auta na CNG mogą być tankowane końcówkami NGV-1 i NGV-2. Stacja obsługuje głównie flotę aut komunalnych na sprężony gaz ziemny. Lokalne MPO odebrało w 2021 roku 17 Renault D Wide CNG. Śmieciarki gazowe mogą być zasilane gazem ziemnym, jak i odnawialnym biogazem.

Tankowanie CNG w Bielsku-Białej realizowane jest na terenie zajezdni Komunikacja Beskidzka. Stacja CNG przy ul. Legionów 54 ma końcówki NGV-1 i NGV-2. Stacja CNG w Rybniku mieści się również na terenie zajezdni. Firma Transgór posiada flotę autobusów miejskich. Stacja CNG ma wydajność 300 m3/h i końcówki tankowania NGV-1 i NGV-2. Stacja CNG w Gliwicach mieści się na terenie lokalnej gazowni. Wzorem poprzednich stacji – wyposażona jest w kompresor 300 m3/h i złącza tankowania NGV-1 oraz NGV-2. Wszystkie stacje mogą w przyszłości mogą tankować odnawialne bioCNG (sprężony biometan).

Źródło: PGNiG

Zobacz także
– Stacja CNG w Lubinie otwarta – tankowanie gazu ziemnego dla PKS Lubin
– CNG w Rzeszowie – tankowanie także na zajezdni PKS
– Katalog autobusów CNG/LNG