Ciężarówki CNG we flocie PTI przejechały już 70 mln mil

Gaz ziemny od wielu lat zasila flotę ciężarówek gazowych amerykańskiej firmy Paper Transport (PTI). W kwietniu PTI z dumą ogłosiło kamień milowy pokonania 70 milionów mil przez ciężarówki CNG, które mogą być zasilane odnawialnym biometanem (RNG). Zaangażowana w zrównoważone rozwiązania transportowe, PTI nadal przewodzi branży dzięki innowacyjnym inicjatywom mającym na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych i promowanie zarządzania środowiskiem.

Od samego początku PTI przoduje we wdrażaniu technologii CNG/bioCNG w swojej flocie, będąc pionierem w zakresie wykorzystania paliw przyjaznych dla środowiska. W przypadku jednego ze swoich dużych producentów produktów konsumenckich firma PTI połączyła transport intermodalny z ciężarówkami RNG zabezpieczonymi aktywami do transportu, skutecznie usuwając 2419 ton gazów cieplarnianych z łańcuchów dostaw, znacząco przyczyniając się do wysiłków na rzecz ochrony środowiska.

„W PTI zrównoważony rozwój to nie tylko cel; to sposób na robienie biznesu. Technologia i procesy są już dostępne, aby dokonać zmian dla przyszłych pokoleń. Czas zacząć działać w oparciu o to, co jest dla nas teraz dostępne.” Ben Schill, dyrektor generalny

RNG oferuje niezawodność, opłacalność i skalowalność, co czyni go idealnym wyborem dla firm, które chcą zminimalizować swój wpływ na środowisko, jednocześnie spełniając wymagania klientów. Ponieważ każda ciężarówka RNG ma taki sam wpływ, jak usunięcie z dróg trzech ciężarówek z silnikiem Diesla, PTI kieruje działaniami w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

ZOBOWIĄZANIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
Zaangażowanie PTI w zrównoważony rozwój wykracza poza kamienie milowe w zakresie przebiegu. Firma ogłosiła trzy nowe inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, których celem jest dalsze zmniejszenie zużycia paliwa i optymalizacja wydajności operacyjnej:

Cel dotyczący przebiegu: do końca 2024 r. PTI zamierza przejechać 74 miliony mil na gazie ziemnym, oszczędzając 725 540 galonów paliwa diesla.

Program motywacyjny dla kierowców: PTI nagradza kierowców za wydajną jazdę i oszczędzanie paliwa, aby do końca 2024 r. zaoszczędzić 114 285 galonów rocznego zużycia paliwa dzięki najlepszej w swojej klasie wydajności.
Optymalizacja tras: PTI stara się załadować każdą milę poprzez optymalizację tras, pozyskiwanie ładunków dosyłowych i współpracę z oddanymi klientami. Do końca 2024 r. PTI zamierza załadować 80 procent pustych mil, zamieniając 715 000 galonów pustych mil, które mogłyby zostać spalone, w mile załadowane

„Jesteśmy podbudowani uznaniem spedytorów dla sprawdzonych paliw alternatywnych, takich jak RNG/CNG, jak podkreślono w opisie NACFE „Messy Middle”. Chociaż pojazdy typu BEV są coraz częściej obecne w transporcie, zastosowania lokalne, takie jak transport intermodalny, pozostają idealnym rozwiązaniem ze względu na ich krótszy przebieg i charakter powrotu do bazy. Spedytorzy mogą współpracować z przewoźnikami takimi jak PTI, aby przyjąć RNG jako paliwo alternatywne, wykorzystując istniejącą technologię i infrastrukturę. Zastosowania gazu ziemnego są obecnie opłacalne ekonomicznie i mogą skutecznie zastąpić olej napędowy w scenariuszach dłuższych zasięgów bez poświęcania ładowności”.  Jared Stedl, dyrektor handlowy

W miarę zbliżania się Dnia Ziemi PTI potwierdza swoje zaangażowanie w zarządzanie środowiskiem i zaprasza partnerów branżowych, aby dołączyli do nich w podróży w stronę bardziej ekologicznego i zrównoważonego świata.

Źródło: PTI