Bezpieczeństwo LNG – pożar ciężarówki na gaz – ćwiczenia

Bezpieczeństwo LNG – pożar ciężarówki LNG (źródło: sdis86.net)

LNG to sprawdzone i bezpieczne paliwo dla pojazdów ciężarowych. To jeden z wniosków ćwiczeń pożarnych, jakie zorganizowano w dniach 16-18 maja 2018 we francuskim Chasseneuil-du-Poitou, nieopodal Poitiers. W czasie konferencji pożarniczej spalono i ugaszono ciężarówkę na LNG, a wykład wygłosił przedstawiciel Włoskiej Straży Pożarnej.

Ćwiczenia pożarnicze dla LNG objęły przede wszystkim pożar ciężarówki zasilanej skroplonym gazem ziemnym. Przy odpowiednim zabezpieczeniu dokonano podpalenia pojazdu, a następnie sprawdzano zachowanie jego instalacji gazowych w czasie pożaru. Całość została nagrana za pomocą kamery termowizyjnej i udostępniona w serwisie YouTube (materiał udostępniamy w tym artykule).

Ćwiczenia z zakresu pojazdów zasilanych LNG odbyły się w dedykowanym bloku poświęconym paliwom alternatywnym. W ramach pokazu dokonano również podpalenia pojazdów na prąd – samochodu osobowego oraz auta dostawczego. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z większości departamentów Francji oraz 13 innych państw.

Źródło: sdis86.net