Scania LNG – nowe floty w Niemczech i Włoszech

Ciężarówki na LNG ze Szwecji coraz bardziej popularne – przewoźnicy zamawiają po kilkadziesiąt ciężarówek. W ostatnich tygodniach wiele firm transportowych zdecydowało się na Scania R410 LNG. Największe zamówienia padły w Scania Deutschland (100 ciężarówek LNG dla KP Logistik) i Scania Italia (50 x R410 LNG dla Koine).

Scania R410 LNG zasilana przez skroplony gaz ziemny (źródło: Scania)

Scania LNG x 100 dla KP Logistik w Niemczech
Ciężarówki LNG dla KP Logistik będą zajmowały się dystrybucją produktów spożywczych w regionach Brandenburgia oraz Mecklenburg-Vorpemeren. Flota 100 aut R410 LNG jest największym pojedynczym zamówieniem gazowych Scania w Niemczech. A ekologia dzięki LNG? Auta gazowe zmniejszą emisję spalin o 3000 ton szkodliwych gazów w ciągu roku. Dodatkową korzyścią będzie ograniczenie wydatków na paliwo oraz na opłaty drogowe MAUT. Ciężarówki CNG i LNG pozwalają zaoszczędzić 18,7 euro na 100 kilometrów, gdyż są zwolnione z opłat autostradowych.

Scania R410 LNG San Pellegrino Koine

Scania LNG x 50 dla Koine / San Pellegrino we Włoszech
Ciężarówki na gaz ziemny padły również wyborem firmy Koine obsługującej dystrybucję wody mineralnej we Włoszech. Jest to słynna marka San Pellegrino należąca do koncernu Nestle, która ma ambicję ograniczać emisją spalin w dystrybucji swoich towarów. Gazowa flota 50 aut codziennie obsługuje trasę między zakładem produkcyjnym w San Pellegrino Terme i centrum dystrybucji w Madone. Ciężarówki na LNG pozwolą uniknąć emisji 500 ton dwutlenku węgla (CO2) w ciągu roku.

Źródło: Scania

Zobacz także
– Scania R410 LNG – szczegółowa specyfikacja
Stacje LNG – tankowanie skroplonego metanu w Europie
– Przedstawienie paliwa CNG/LNG dla transportu