Ciężarówki LNG i CNG w Austrii bez zakazów

Gazowe ciężarówki premiowane w austriackim Tyrolu. Lokalny urząd potwierdził możliwość jazdy ciężarówkami na gaz ziemny w czasie niektórych zakazów ruchu. Zwolnienie z zakazu ruchu obejmuje tylko ciężarówki zasilane tylko CNG i LNG – samoistnie napędzającym pojazd. Tym samym napęd gazowy zrównał się z zasilaniem prądem czy wodorem.

Ciężarówki na LNG i CNG zyskają kolejny priorytet nad pojazdami na olej napędowy. Do zwolnienia z MAUT w Niemczech dołączają preferencje w poruszaniu się po austriackim Tirolu. Słynące z różnych obostrzeń Inntalautobahn A12 i Brenner Autobahn A13 otworzą się na ciężarówki gazowe (CNG i LNG) w równym stopniu jak na auta elektryczne i wodorowe. Oznacza to, że z większości zakazów jazdy ciężarówki zasilane wyłącznie gazem ziemnym zostaną zwolnione.

Preferencje dla gazowych ciężarówek zostały potwierdzone odpowiedzią Tyrolskiego Landtagu na interpelację Rundschreiben des Bundesverbands Spedition und Logistik (DSLV). Dla uzyskania szczegółów i zakresu zwolnienia z zakazów dla pojazdów gazowych potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z podmiotem nakładającym ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych w austriackim Tyrolu.

Źródło: Tiroler Landesregierung

Zobacz także
Stacje LNG w Austrii
– Stacje LNG w Niemczech
– Stacje LNG w Europie