Hyundai Xcient H2 – pierwsze szpiegowskie zdjęcia

Hyundai na wodór przyłapany na szpiegowskich zdjęciach. Portal H2Energy opublikował zdjęcie podwozia pod zabudowę Hyundai Xcient H2. Na kabinie pojazdu wyraźnie widać napisy świadczące o napędzie wodorowym, laweta z pojazdem jest na parkingu z innymi autami Hyundai zasilanymi wodorem lub prądem.

Wodorowy Hyundai Xcient H2 to piewszy egzemplarz ciężarówki z ogniwami wodorowymi firmy w Europie. Ze zdjęcia opublikowanego przez H2Energy możemy się domyśleć, że podwozie niebawem otrzyma zabudowę dystrybucyjną oraz pozostałe elementy napędu wodorowego, m.in. zbiorniki na wodór. W zeszłym tygodniu okazało się, że zbiorniki na wodór do Hyundaia dostarczy Faurecia.

Hyundai Xcient H2 z opóźnieniem, ale zbliża się coraz większymi krokami do europejskiego rynku. Kolejne wiadomości o aucie zasilanym wodorem – dla ekologicznego pojazdu roku czy zbiornikach na wodór od Faurecia – tylko podkręcają atmosferę. Wydaje się zatem, że jeszcze w tym roku pierwsze egzemplarze ruszą na intensywne testy w Szwajcarii, a produkcyjna wersja ciężarówki trafi do klientów już w przyszłym roku.

Źródło: H2Energy

Zobacz także
– Hyundai Xcient na wodór
– Hyundai HDC-6 NEPTUNE Hydrogen – dane techniczne
– Ciężarówki na wodór – katalog