Hyzon Europe – ciągnik na wodór na bazie DAF XF

Hyzon na wodór dla Europy będzie bazował na ciągniku DAF XF. Podwozie koncernu Paccar na Europę okazuje się wdzięczną bazą dla nietypowych ciężarówek. Ciągnik na wodór na bazie DAFa zbudował m.in. holenderski VDL. Hyzon z ogniwem paliwowym ma być produkowany w holenderskim Groningen. Do końca 2021 roku pierwsze 100 wodorowych ciężarówek ma opuścić linie montażowe.

Hyzon H3 na wodór (źródło: Hyzon)

Produkcja ciężarówek na wodór marki Hyzon będzie prowadzona z firmą Holthausen. To znane przedsiębiorstwo wdrażające ogniwa wodorowe na holenderskim rynku. Napęd wodorowy montuje w ciężarówkach marek DAF i Mercedes, jak i osobowych Teslach. Teraz wspólnymi siłami z Hyzon postawi nową linię produkcyjną ciężarówek z ogniwem paliwowym. Do końca 2021 roku konsorcjum chce wyprodukować 100 wodorowych ciężarówek. W tym celu powstanie nowa linia montażowa, która zaspokoi rodzący się popyt na ciężarówki wodorowe w Europie.15

Hyzon Bus 12 na wodór (źródło: Hyzon Bus)

Hyzon na wodór dla Europy ma być ciężarówką zdolną do transportu zestawu o dmc 50 ton. Będzie bazował na dobrze znanym podwoziu DAF XF. Tak przynajmniej przepowiadają pokazane grafiki nowego pojazdu. W grafice nie zabrakło modnych innowacji jak kamery zamiast lusterek czy aerodynamiczny grill bez nawiewów dla chłodzenia silnika. Hyzon na bazie DAFa to kolejny projekt marki oprócz ciężarówek Hyzon H3 na wodór o dmc 80 ton dla Ameryki Północnej/Australii i wodorowych autobusów Hyzon Bus. Czekamy na więcej szczegółów.

Źródło: Hyzon Europe

Zobacz także
– Hyzon H3 – ciężarówka na wodór ze Stanów Zjednoczonych
– Katalog ciężarówek na wodór
– Hyzon Bus – 1000 autobusów na wodór