Silnik gazowy Omnitek – 12 litrów i 420 KM z normą EURO 6E

Silnik na gaz ziemny od Omnitek teraz z normą EURO VI E. Do grupy silników gazowych o mocy ponad 400 KM i 12 litrów pojemności dołącza jednostka produkowana przez Omnitek w USA. Ten amerykański producent dostarcza napędy gazowe dla ciężarówek i autobusów. Omnitek OT13.42-10 będzie generował 420 KM mocy i 1960 Nm momentu obrotowego.

Silnik zasilany gazem ziemnym od Omnitek ma skutecznie konkurować ceną z innymi silnikami na metan dostępnymi na rynku. A popyt na takie rozwiązania rośnie dzięki nowym stacjom tankowania CNG i LNG. Motor gazowy Omnitek OT13.42-10 to rzędowa jednostka 6 cylindrowa z turbosprężarką. Z pojemności 12,4 litra generuje 430 KM (320 kW) mocy dostępnej przy 1900 obr/min. Moment obrotowy wynosi 1960 Nm i jest dostępny przy 1100 – 1400 obr/min. Silnik gotowy do pracy z wszystkimi elementami waży 975 kg. Silnik będzie zasilany zarówno sprężonym gazem ziemnym (CNG), skroplonym gazem ziemnym (LNG), jak i odnawialnym biogazem (biometanem).

Popyt na ciężarówki gazowe i autobusy CNG zachęcił Omnitek do wdrożenia nowego silnika. Jak mówi Werner Funk, prezes Omnitek Engineering Corp, trafi on na rynki wymagające najwyższej emisji spalin – EURO 6E. Osiągnięcie tak dobrego wyniku było możliwe dzięki opatentowanym elementom silnika oraz wydajnemu katalizatorowi. Omnitek wspólnie z Tedom dostarczał silniki gazowe m.in. do autobusów Solbus Solcity CNG w Częstochowie. Jest renomowanym producentem silników na gaz ziemny i wodór dostarczającym swoje rozwiązania głównie w USA.

Źródło: Omnitek

Zobacz także
Ciężarówki na CNG – 1000 sztuk dla Amazon w USA
– Ciężarówki i autobusy na gaz nie zapłacą ViaToll?
– Katalog aut ciężarowych na LNG