Łódź na gaz ziemny pływa po Wenecji

Łódź na CNG dołączyła do floty pojazdów i łodzi włoskiej firmy Italgas, zajmującej się dystrybucją gazu ziemnego. Łódka serwisowa zasilana sprężonym gazem ziemnym będzie operować na wodach Laguny Weneckiej. Gazowy napęd łodzi Italgas pozwoli na zmniejszenie emisji szkodliwych spalin na wodach wokół Wenecji o szczególnych walorach historycznych i przyrodniczych.

CNG jako paliwo dla łodzi Italgas pozwoli na redukcję emisji do wody i atmosfery oraz zmniejszy hałas pracy silnika. Łódź zostanie ponadto zaprezentowana na targach Venice Boat Show: międzynarodowej wystawie branży morskiej, trwającej od 29 maja do 6 czerwca 2021 r. w Wenecji. Nowa łódź na gaz będzie realizowała prace przy systemie pomiaru i diagnostyki gazociągów w Wenecji.

Łódź na sprężony gaz ziemny Italgas nosi nazwę Piccaro. Łódź napędzana jest silnikiem Volvo Penta, który został przystosowany do napędu gazowego przez włoskie firmy Cantiere Lizzio i Ecomotive Solutions. Po pomyślnych testach eksploatacyjnych, cała flota łodzi zostanie przestawiona z oleju napędowego na gaz ziemny. Warto zaznaczyć, że Italgas posiada także 2500 samochodów zasilanych CNG.

Źródło: Italgas

Zobacz także
– Nowy silnik gazowy FPT – 6,7 l pojemności i 245 KM mocy
– Ładowarka CASE Project Tetra na CNG – przedstawienie pojazdu
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG