Śmieciarki na CNG w Łodzi – będzie też stacja tankowania CNG

Gaz ziemny zasili śmieciarki w Łodzi. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania odebrało właśnie 17 śmieciarek zasilanych CNG. Nowe auta komunalne na gaz bazują na podwoziu Renault D Wide. Auto napędza silnik gazowy Cummins o pojemności 8,9 litra i mocy 340 KM. Śmieciarki będą tankować się na nowej stacji CNG w Łodzi, która będzie otwarta także dla użytkowników zewnętrznych.

Renault D Wide CNG we flocie MPO Łódź

Śmieciarki na gaz ziemny zamówione przez MPO występują w różnych konfiguracjach. Na flotę 17 gazowych aut składają się pojazdy typu jednokomorowe z zabudową bezpylną (6 pojazdów), dwukomorowe z zabudową bezpylną (6 pojazdów), jednokomorowe z zabudową bębnową (1 pojazd), trzykomorowe z zabudową bezpylną (2 pojazdy), jednokomorowy z żurawiem (1 pojazd), z zabudową kontenerową z prasą (1 pojazd). Łączny koszt inwestycji we flotę 17 śmieciarek to 17,697 mln zł netto (21,768 mln zł brutto).

Nowe auta na CNG będą stanowić 23% całej floty spółki komunalnej w Łodzi. Obecnie MPO Łódź posiada 74 pojazdy o całkowitej masie własnej powyżej 3,5 t. Tankowanie CNG do nowych śmieciarek będzie odbywać się na ogólnodostępnej stacji gazu ziemnego. Stacja tankowania CNG w Łodzi będzie dostępna przy bazie MPO Łódź w zachodniej części miasta, nieopodal budowanej drogi S14.

Źródło: MPO Łódź

Zobacz także
Traktor na gaz ziemny New Holland T6.180
– Ładowarka CASE Project Tetra na CNG – przedstawienie pojazdu
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG