Scania LNG dla Maszoński – 50 nowych ciężarówek w 2021 roku

Ciężarówki na skroplony gaz ziemny zasilą flotę firmy Maszoński. Przewoźnik z województwa lubuskiego odbierze 50 sztuk Scania R410 LNG w 2021 roku. Pierwsza seria 15 ciężarówek LNG została dostarczona do Maszoński w czerwcu 2021 roku. Ekologiczne ciężarówki będą posiadały zabudowę przestrzenną Wesob o pojemności 120 m3.

– Pojazdy Scania napędzane gazem to zrównoważone rozwiązanie transportowe o doskonałej wydajności. Nasze pojazdy są zasilane metanem, oznacza to, że zarówno biogaz, jaki i gaz ziemny (LNG lub CNG), mogą być wykorzystywane równolegle, zaś samo przejście z jednego paliwa na drugie jest bardzo proste. Przede wszystkim jednak wykorzystanie pojazdów Scania LNG pozwala na redukcję zanieczyszczeń pochodnych procesu spalania ropy tj. dwutlenku azotu oraz cząstek stałych w emitowanych spalinach. Zatem z punktu widzenia codziennej pracy, właściciel floty LNG zyskuje pojazdy z niezwykle mocnymi i wydajnymi silnikami, które mają również mniejszy wpływ na środowisko pod względem emisji i hałasu. Gaz ziemny to paliwo przejściowe, które zbliża nas do transportu zeroemisyjnego oraz zeroemisyjnej gospodarki energetycznej – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Scania Polska S.A.

– Rozbudowanie naszej floty o 50 pojazdów Scania napędzanych LNG  to strategiczny krok, dzięki któremu nieustannie się rozwijamy. Stale zwiększamy nasze inwestycje w zrównoważony rozwój, również w czasach pandemii. Wybraliśmy rozwiązanie, które jest zarówno przyjazne dla środowiska, jak i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.  Zawsze jesteśmy gotowi podejmować wyzwania – zwłaszcza takie, które mogą mieć wpływ na zrównoważony rozwój – komentuje Robert Świergiel, dyrektor operacyjny, Maszoński logistic.

Pojazdy ciężarowe zasilane gazem ziemnym cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród polskich film transportowych, również ze względu na rozbudowę sieci tankowania gazu ziemnego w Europie. Scania oferuje szeroką gamę aut napędzanych gazem. Są to ciężarówki gazowe oraz autobusy CNG i LNG na krótkie i długie dystanse. Silniki gazowe Scania są dostępne w trzech wariantach mocy: 280 KM, 340 KM i 410 KM. Wykorzystywany w zamówionych przez firmę pojazdach 6-cylindrowy silnik gazowy Scania Euro 6 jest mniejszy i lżejszy, dzięki temu pojazd zyskuje dodatkową przestrzeń i ładowność.

Źródło: Scania Polska

Zobacz także
– Iveco Stralis S-Way NP 460 LNG – przedstawienie modelu
– Scania R410 LNG – dane pojazdu
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG