Volvo LNG na biogaz w brytyjskiej flocie DHL – docelowo 500 sztuk

Ciężarówki na LNG marki Volvo wzbogaciły flotę DHL Supply Chain w Zjednoczonym Królestwie. Firma zakupiła 13 ciągników na skroplony biogaz marki Volvo. Nowe Volvo FH LNG ma 3 osie i zbiorniki LNG o pojemności 155 kg. Dzięki zasilaniu biometanem pozwolą na redukcję emisji CO2 o 80% względem diesla.

Ciężarówki gazowe na LNG we flocie DHL UK wdrażane są w ramach planu GoGreen. Głównym celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. W przypadku Volvo FH zasilanego biogazem emisja dwutlenku węgla jest ograniczona o 80% względem napędu na olej napędowy. Zastosowanie gazu ziemnego w miejsce biogazu to także redukcja CO2 – o 20% względem diesla.

Volvo FH 6×2 LNG dla DHL Supply Chain UK ma kabiny Globetrotter i zbiorniki gazowe o pojemności 155 kg. Taka ilość ciekłego biogazu pozwala na pokonanie nawet 1000 kilometrów na jednym tankowaniu. Jazda na biogazie jest identyczna co do osiągów i kosztów materiałów eksploatacyjnych jak w przypadku diesla. Gazowy silnik G13C posiada moc 460 KM i 2300 Nm momentu obrotowego. W styczniu 2022 firma odebrała 13 ciągników LNG marki Volvo. Ambicją DHL w UK i Irlandii jest osiągnięcie 500 ciągników LNG w 2025 roku.

Źródło: DHL Supply Chain

Zobacz także
Ciężarówki LNG w Holandii – Volvo na skroplony gaz najpopularniejsze w 2019 roku
– Volvo FH LNG – dane katalogowe
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG