CNG w Kielcach – flota 5 autobusów gazowych i stacja tankowania metanu

Tankowanie CNG w Kielcach ma niebawem ruszyć do floty 5 nowych autobusów MPK Kielce. Autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym dostarczy MAN. Nowe autobusy na metan we flocie miejskiego przewoźnika mają 12 metrów długości oraz nowoczesne wnętrze jak klimatyzacja czy system informacji pasażerskiej. Tankowanie metanu będzie realizowane ze stacji CNG przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach.

Autobusy na CNG w Kielcach zostaną dostarczone w ramach przetargu z 2018 roku. W konkursie ofert najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MAN. Dlatego do MPK Kielce trafią autobusy gazowe MAN Lion’s City wyprodukowane w Starachowicach. Autobusy CNG posiadają 12 metrów długości i dysponują wszelkimi nowoczesnymi udogodnieniami jak klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej czy system informacji pasażerskiej (SIP). Autobusy zasila silnik gazowy MAN, a zapas gazu ziemnego pozwala na przejechanie ok. 300 kilometrów na jednym tankowaniu.

Stacja CNG w Kielcach dla MPK Kielce została wybudowana przez PGNiG. Stacja tankowania gazu CNG mieści się przy ul. Jagiellońskiej. Stacja będzie tankować autobusy miejskie, jak i pojazdy zewnętrzne. Stacja CNG jest już oddana do użytku i czeka na uruchomienie przez operatora dostarczającego gaz ziemny do stacji. Do dyspozycji kierowców będzie jeden dystrybutor CNG. Gaz ziemny do stacji jest dostarczany gazociągiem, a następnie sprężany do 250 bar.

Źródło: MPK Kielce, własne

Zobacz także
Solaris Urbino 18 CNG już na liniach miejskich w Radomiu
– Starachowice kupią 20 autobusów CNG i zbudują stację gazu ziemnego
– Katalog autobusów CNG/LNG