CNG napędzi 20 Iveco Daily z zabudową komunalną

Sprężony gaz ziemny zasili 20 Iveco Daily Natural Power w firmie Ecoambiente. Nowe śmieciarki na CNG będą jeździły we włoskim Rovigo. To co wyróżnia dostarczone Iveco Daily na sprężony metan to duże zbiorniki na gaz, mieszczące do 80 kg CNG. Dostarczone auta są niezwykle komfortowe, wyposażone m.in. w automatyczną skrzynię biegów czy rozbudowany system telematyki jazdy pojazdów i zbiórki odpadów komunalnych.

Iveco Daily CNG o zasięgu 600 kilometrów

Iveco Daily Natural Power w wersji 72C14GA8 wyposażony jest w silnik 3.0 Natural Power o mocy 136 KM. Gazowy silnik generuje 350 Nm momentu napędowego i może być awaryjnie napędzany benzyną. To, co wyróżnia wersję dostarczoną do Ecoambiente to powiększone zbiorniki na gaz ziemny. Oprócz standardowych zbiorników o pojemności 220 litrów na ramie (magazyn na 39 kg / 48 m3), za kabiną dodano dodatkowy zestaw zbiorników na 280 litrów (41 kg / 55 m3). Efekt? Na jednym tankowaniu CNG gazowe Daily ma aż 600 kilometrów zasięgu.

Gazowy silnik zamontowany w Iveco Daily może pracować na gaz ziemny, jak i na biogaz (biometan). Przy zasilaniu sprężonym biogazem mała śmieciarka nie emituje dwutlenku węgla. Istotnym atutem auta na gaz ziemny jest cichsza praca i mniejsze wibracje. Dodatkowo komfort pracy Daily na sprężony metan podnoszą automatyczna skrzynia biegów oraz liczne systemy telematyczne wspomagające jazdę i zbiórkę odpadów komunalnych. Śmieciarka jest wyposażona w zabudowę komunalną do zbiórki odpadów o pojemności 7m3. Nowe śmieciarki na biogaz będą zbierać odpady w gminach Badia, Porto Viro i Rovigo w okolicach Wenecji.

Źródło: Ecoambiente

Zobacz także
 Iveco Daily z zasięgiem 600 km na jednym tankowaniu
– Iveco Daily Access CNG – minibus do miasta
– Katalog autobusów CNG/LNG