Iveco HD FCEV dla Hylane – zamówienie na 26 sztuk

Hylane rozbudowuje flotę pojazdów na ogniwa paliwowe do wynajmu i zawarła umowy zakupu na 78 dodatkowych ciężarówek. 26 nowych pojazdów pochodzi od IVECO. Firmy współpracują także w sieci warsztatów: najemcy ciężarówek od hylane mają teraz dostęp do sieci certyfikowanych warsztatów. Iveco HD FCEV ma 800 kilometrów zasięgu i dmc 44 tony.

hylane obsługuje już największą flotę pojazdów ciężarowych napędzanych wodorem w Unii Europejskiej. Pojazdy sprawdziły się w praktyce w ciężkim transporcie drogowym towarów dla różnych klientów. W związku z pozytywnymi doświadczeniami i dużym popytem hylane powiększa flotę o 78 nowych ciężarówek do łącznie 122 pojazdów.

Bernd Zens, dyrektor zarządzający hylane: „Jesteśmy zadowoleni z pozytywnego rozwoju firmy. Szczególnie doceniamy to, że możemy jeszcze bardziej wzmacniać zaufanie naszych obecnych klientów i skutecznie rozwijać z nimi naszą współpracę. Ciągły popyt potwierdza, że ​​podążamy właściwą drogą i motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania w pracę nad naszym projektem.”

Ścisła współpraca z IVECO

Aby rozszerzyć swoją działalność, hylane zyskało w IVECO nowego partnera – zarówno jako producenta samochodów ciężarowych z ogniwami paliwowymi, jak i jako partnera warsztatowego wybranych pojazdów. Pierwsze umowy zakupu obejmują 26 ciągników siodłowych z napędami na ogniwa paliwowe. Podczas gdy poprzednie pojazdy floty hylane tankowane są pod ciśnieniem 350 barów, IVECO opiera się na ciśnieniu tankowania wynoszącym 700 barów. Dzięki temu najemcy hylane mogą zdobyć doświadczenie z obydwoma systemami.

Christian Sulser, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Iveco Magirus AG, mówi: „Cieszymy się, że mamy firmę hylane, naszego pierwszego partnera w Niemczech, który nie tylko ufa naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii ogniw paliwowych, ale także naszemu warsztatowi specjalistyczną wiedzę w zakresie pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi.

Dane techniczne pojazdów

Ciągniki siodłowe IVECO FCEV mają zasięg do 800 kilometrów. Zbiorniki mogą przechowywać do 70 kilogramów wodoru pod ciśnieniem 700 barów i zasilać dwa ogniwa paliwowe o mocy około 200 kW. eAxle czerpie energię z ogniw paliwowych i dwóch akumulatorów zainstalowanych pośrodku ramy. Moc systemu wynosi 400 kW. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 44 tony.

Sara Schiffer, dyrektor zarządzająca hylane: „Współpraca z IVECO stanowi znaczący kamień milowy w historii naszej firmy. Widzimy ogromny popyt i największy potencjał w zakresie redukcji emisji CO2, szczególnie w obszarze 40-tonowych samochodów ciężarowych. Ponadto dzięki IVECO zyskujemy silnego partnera z ugruntowaną siecią warsztatów, co ma dla nas ogromne znaczenie.”

Finansowane przez BMDV

Wszystkie zakupione pojazdy zostały sfinansowane przez Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu (BMDV) w ramach dyrektywy w sprawie finansowania lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych z alternatywnymi, przyjaznymi dla klimatu napędami oraz powiązaną infrastrukturą do tankowania i ładowania (KsNI). Koordynacją wytycznych dotyczących finansowania zajmuje się NOW GmbH, wnioski zatwierdza Federalny Urząd ds. Transportu Towarowego. Dzięki wynajmowi opartemu na użytkowaniu w tzw. modelu „pay-per-use” klienci hylane płacą wyłącznie za faktycznie przejechane kilometry. Środki z dofinansowania zostaną w całości wykorzystane na obniżenie stawek wynajmu oferowanych pojazdów i tym samym zapewnienie konkurencyjnych cen.

Źródło: Hylane

– Ciężarówka na wodór Mercedes GenH2 z rekordowym zasięgiem 1000 kilometrów
– Mercedes Econic Fuelcell z zabudową Faun
– Ciężarówki na wodór – katalog pojazdów