Iveco Eurocargo z nową gamą silników CNG od 2024 roku

CNG z nowym otwarciem w gamie Iveco Eurocargo od 2024 roku. Podczas premiery modelu 2024 średniej ciężarówki Eurocargo, Iveco pokazało nową gamę silników gazowych Tector 7. Od przyszłego roku klienci będą mogli wybrać spośród 3 różnych mocy napędu na gaz ziemny – 220, 250 i 280 KM. Nowa gama silników CNG Tector 7 będzie oferowała bezkonkurencyjne TCO w klasie oraz możliwość zasilania biogazem.

Eurocargo CNG, gazowa ciężarówka Iveco charakteryzująca się dużą wszechstronnością, od 2024 roku będzie oferowana z szeroką gamą silników na metan. Jako jedyny pojazd na rynku o dmc od 12 do 18 ton oferuje 3 poziomy mocy – 220, 250 i 280 KM. W przypadku zasilania biometanem pojazdy CNG mogą zmniejszyć emisję CO2 nawet o 95% w stosunku do porównywalnego silnika diesla. Dotychczasowy silnik CNG Tector 6 o mocy 210 KM jest montowany w Eurocargo od 2015 roku. Szczegółowe dane pojazdu znajdziesz w naszym katalogu tutaj.

Iveco Eurocargo 2024 CNG to towy 6,7-litrowy silnik na gaz FPT dostępny w trzech wersjach: 220 KM, 250 KM i 280 KM. Oprócz większej pojemności i mocy silnika, Eurocargo oferuje również najlepszą w swojej klasie oszczędność paliwa, a także redukcję emisji CO2 nawet o 10% w porównaniu z silnikiem wysokoprężnym Tector 7. Poprawiono także ilość tankowanego CNG poprzez wprowadzenie 115-litrowego zbiornika na gaz ziemny. Od 2024 roku łączna pojemność wodna butli CNG wyniesie 1100 litrów. Taki bufor pozwoli na zatankowanie nawet 162 kg gazu ziemnego (ok. 220 m3 metanu). Pomocne w dalekich trasach mogą się okazać nowe skrzynie biegów

Silnik gazowy N67 NG zgodny z normą Euro VI Step E to najmocniejszy i najbardziej wydajny silnik na gaz ziemny dostępny na europejskim rynku do samochodów ciężarowych średniej klasy i jest kompatybilny ze sprężonym gazem ziemnym (CNG), skroplonym gazem ziemnym (LNG) i biometanem. Oferując wiodącą w swojej klasie wydajność do 280 kW i 1000 Nm, niskie zużycie paliwa i niższy poziom hałasu w porównaniu z silnikami wysokoprężnymi dzięki wielopunktowemu stechiometrycznemu spalaniu firmy FPT Industrial, ten sprawdzony silnik na gaz ziemny zmniejsza emisję CO2 nawet o maksymalnie -10% (globalnie zharmonizowany przejściowy cykl jazdy – WHTC) w porównaniu z równoważnymi silnikami wysokoprężnymi, do zera w przypadku zasilania biometanem (bioCNG).

Zoptymalizowany do zadań miejskich i międzymiastowych średniego zasięgu, Eurocargo zapewnia najlepszą w swojej klasie trwałość do 450 000 km i najlepsze w swojej klasie okresy międzyobsługowe do 70 000 km w przypadku zadań regionalnych, zapewniając przedsiębiorstwom użyteczności publicznej i transportowi dokładnie to, czego potrzebują pogodzić ekonomię zarządzania z poszanowaniem środowiska. Zgodność z przepisami Euro VI Step E zapewnia prosty układ oczyszczania spalin (ATS) z katalizatorem trójdrożnym i CPF oraz bez recyrkulacji spalin (EGR). Brak układu EGR zapewnia również wysoką niezawodność, niskie zużycie paliwa i szybszą reakcję w stanach przejściowych, a kolektor wydechowy z żeliwa odpornego na nikiel i chłodzona wodą turbosprężarka Wastegate zapewniają płynną i bezawaryjną pracę.

Źródło: Iveco

Zobacz także
– Iveco Eurocargo CNG Tector 6 2015
– Ciężarówki na gaz w usługach komunalnych – auta CNG i LNG od PGK Śrem
– Katalog aut ciężarowych CNG/LNG