Iveco S-Way NP – pierwsze zamówienia w Polsce

Iveco S-Way na LNG zostało zamówione przez pierwsze firmy w Polsce. Ciężarówka na skroplony gaz ziemny trafi do firm Agromex oraz Targor-Truck. W obu przypadkach kluczowym czynnikiem dla wyboru napędu gazowego było zwolnienie z MAUT w Niemczech. Łączne zamówienie na 460-konne gazowce to 50 sztuk. Auta zostaną dostarczone w 2020 roku.

S-Way Natural Power dla Agromex będzie miał zasięg 1600 kilometrów na jednym tankowaniu. Agromex zamówił 20 ciężarówek na LNG w wersji Low Traktor. Gazowe Iveco S-Way zostaną dostarczone na wiosnę 2020 roku. Zamówienie na S-Way zasilane LNG zostało podpisane z początkiem grudnia 2019 w Łodzi. Wybór auta poprzedziły kilkutygodniowe testy ciągnika Stralis NP460 LNG. W tym czasie Agromex pokonał kilkanaście tysięcy kilometrów na LNG między Polską a Holandią.

Iveco S-Way w wersji LNG padło wyborem również firmy Targor-Truck. Firma transportowa spod Ostrołęki wybrała 30 ciągników LNG. Uroczyste podpisanie umowy na dostawę gazowych S-Wayów miało miejsce w połowie grudnia 2019. Podobnie jak w Agromex, auta będą jeździły głównie do Niemiec celem oszczędności na opłatach drogowych.

Źródło: Iveco Poland

Zobacz także
– Iveco Stralis S-Way NP 460 LNG – przedstawienie modelu
Iveco Stralis X-Way NP 460 LNG – premiera 2019
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG