Ostrołęka z ofertami na autobusy CNG – Autosan, Karsan i Solaris

Autobusy CNG dla MZK Ostrołęka chce dostarczyć dwóch producentów z Polski i jeden z Turcji. W przetargu na 10 gazowych autobusów o długości 12 metrów swoje oferty przedstawiły Autosan, Karsan i Solaris. Najtańszy jest Autosan, ale przewyższa założony budżet na autobusy CNG przewoźnika z Ostrołęki.

Oferty na autobusy CNG miały dotrzeć do MZK Ostrołęka do 10 marca 2020. W tym czasie swoje propozycja przedstawili Autosan, Karsan i Solaris. Autobusy CNG spod znaku bociana, czyli Autosan Solcity 12 CNG, producent wycenił na 1,047 mln zł / sztuka. I była to najtańsza oferta. Drugą co do wysokości oferty przedstawił turecki Karsan z autobusem Kent C 12 CNG. Ten autobus gazowy miałby kosztować 1,116 mln zł od sztuki. Najdroższy okazał się Solaris Urbino 12 CNG z ceną 1,119 mln zł / sztuka, delikatnie przewyższającą cenę Otokara.

Autobusy gazowe dla MZK Ostrołęka mają być dostarczone w ilości 10 sztuk. Pierwsze 2 pojazdy mają wyjechać do końca 2020 roku, pozostałe 8 ma być dostarczone w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Autobusy mają mieć 12 metrów długości i silnik gazowy o mocy nie mniejszej niż 200 kW. MZK Ostrołęka na zakup autobusów przeznaczyło 0,927 mln zł na pojazd. Kwota ta jest poniżej ofert producentów. MZK Ostrołęka musi rozważyć więc, czy przetarg powtórzyć, czy też dołożyć do wyboru najtańszej oferty.

Źródło: MZK Ostrołęka

Zobacz także
– Autobusy zasilane CNG chce kupić MZK Ostrołęka
– Suwałki – autobusy na gaz i stacja CNG
– Katalog autobusów CNG/LNG