Scania LNG dla Sobańscy – 20 ciężarowek z baterią słoneczną

Scania na skroplony gaz ziemny wyborem firmy Sobański z Pomorza. Do floty ciężarówek Sobański trafiły wyjątkowo ekologiczne ciężarówki. Wyróżniają się nie tylko napędem na gaz ziemny, ale i produkcją energii elektrycznej ze słońca na własne potrzeby. Ekociężarówki na gaz ruszyły w lutym na europejskie trasy, generując mniej spalin i wydatne korzyści finansowe dla firmy.

LNG to strategiczny wybór firmy Sobańscy na najbliższe lata. Ten przewoźnik operujący przede wszystkim na terenie Polski i Niemiec postawił na wymianę floty na napęd gazowy. W parku pojazdów przewoźnika można znaleźć auta ciężarowe na gaz różnych marek – Iveco, Scania i Volvo. Jednak to Scania wybija się na prowadzenie ze względu na ilość dostarczonych sztuk. Pod koniec stycznia 2021 pojawiło się tutaj bowiem aż 20 Scania R410 LNG.

Scania na LNG oferuje ponad 1000 kilometrów na jednym tankowaniu. W specyfikacji dla Sobańscy wyposażona jest także w mini elektrownie słoneczną. Panele fotowoltaiczne zostały umieszczone w spojlerze ciężarówki. Generują one prąd na potrzeby instalacji pokładowej. To co wyróżnia silnik gazowy to retarder wspomagający hamowanie. Nowe Scanie będą jeździły głównie po Niemczech generując oszczędności na zwolneniu z opłaty MAUT. Sobańscy w marcu 2021 otworzą także stację LNG, gdzie będzie tankowany własny tabor oraz auta LNG innych firm.

Źródło: Scania Polska

Zobacz także
– Stacja LNG Lębork od firmy Sobańscy
– Iveco S-Way – tytuł ciężarówki roku i 20 pojazdów dla Elogis
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG