Iveco S-Way Natural Power – tytuł eko ciężarówki roku i kolejne auta na drogach

Iveco S-Way na LNG z tytułem ekologicznej ciężarówki roku i kolejnymi sprzedanymi egzemplarzami. Trofeum eko auta użytkowego przyznał magazyn Vado e Torno. Iveco S-Way trafia także do kolejnych flot polskich przewoźników. W ostatnim czasie nowe auta odebrała firma Elogis. Oprócz mniejszej emisji spalin i tańszego paliwa za LNG stoi także zwolnienie z opłat drogowych w Niemczech do 2023 roku.

Iveco S-Way NP LNG 460 (źródło: Iveco)

Skroplony gaz ziemny w Iveco S-Way pozwolił na ekstremalnie niską emisją spalin. Emisja sadzy (cząstek stałych) została zredukowana o 95%. Dodatkowo emisja tlenków azotu (NOx) o 90% w stosunku do silników na olej napędowy. A gdy zastosujemy biogaz (biometan) w zamiast gazu ziemnego, gazowy S-Way generuje o 95% mniej CO2. Jadąc na gazie ziemnym czy biogazie S-Way wytwarza także dużo mniej hałasu, spełniając surową normę PIEK. Te atuty przekonały również rząd Niemiec do specjalnych ulg dla aut gazowych. Ciężarówki LNG do końca 2023 roku będą zwolnione z opłat za autostrady.

Gazowe Iveco ma więc silne atuty i potrafi przekonać duże floty do zakupu S-Way Natural Power. W ostatnich tygodniach nowe partie ciągników na skroplony metan trafiły m.in. do firm Arcese, A&Z Transport, Elogis czy Sachs Trans. Kluczowym czynnikiem stojącym za wyborem aut jest zwolnienie z myta w Niemczech. Dodatkowo firmy mogą pochwalić się ekologicznym wizerunkiem i ograniczeniem emisji spalin. A są to w ostatnim czasie istotne kryteria przy zamawianiu usług transportowych przez zleceniodawców.

Źródło: Iveco

Zobacz także
– Iveco Stralis S-Way NP 460 LNG – dane techniczne
– Iveco Stralis X-Way NP 460 LNG – premiera 2019
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG