Deawoo LNG – ciężarówka na metan z Korei

Ciężarówka na LNG w Korei powstanie przy współpracy koncernów Tata – Deawoo i Iveco. Silnik gazowy Natural Power marki FPT został zaadaptowany do zasilania koreańskiej ciężarówki. Gazowa ciężarówka Tata – Deawoo otrzyma motor Cursor 9 NP o mocy 400 KM i będzie testowana w aglomeracji Seulu.

Deawoo na LNG będzie posiadało 800 – 1000 kilometrów zasięgu na jednym tankowaniu gazu ziemnego. Ciężarówka LNG będzie tankowana na stacji koncernu Kogas w Daejeon. Będzie obsługiwała ładunki dla operacji własnych koncernu na południowo-wschodnim wybrzeżu w Tongyeong. Z wstępnych testów wynika, że średnie zużycie LNG wynosi 34,4 kg na 100 kilometrów (2,9 litra LNG/km).

LNG w transporcie Korei to ogromna szansa na obniżenie emisji według Kogas. Według obliczeń firmy, zastąpienie połowy ze 120 000 ciężarówek w Seulu przez auta na LNG pozwoliłoby na obniżenie emisji pyłów o 1474 tony rocznie. Dlatego Kogas ma zamiar promować LNG dla napędu i przekonywać władze do dotowania zakupu ciężarówek zasilanych LNG. Firm zamierza również rozbudować sieć stacji tankowania LNG.

Źródło: Kogas

Zobacz także
– Genlyon C6 od SAIC Hongyan – ciężarówka na LNG z Chin
– Iveco Stralis NP400 LNG
– Katalog aut ciężarowych zasilanych LNG