LNG napędza ciężarówki Poczty Austrii – 5 ton oszczędności CO2 na auto

Ciężarówki na gaz ziemny we flocie Österreichische Post to pomostowe rozwiązanie dla całkowicie bezemisyjnych źródeł napędy – pojazdów elektrycznych i wodorowych. Poczta Austrii zdecydowała się na zakup Iveco S-Way NP zasilanych skroplonym gazem ziemnym. W skali roku jedna ciężarówka na gaz wyemituje o 5 ton mniej CO2 niż odpowiednik z silnikiem diesla. Plusem jest również niższy hałas pracy pojazdu.

Skroplony gaz ziemny zasila nowe ciężarówki należące do Austriackiej Poczty. Austriacki operator pocztowy zakupił kilka testowych ciężarówek na LNG dla ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Poczta Austrii ma ambicje wdrażać całkowicie bezemisyjne technologie, jednak obecnie są one niedopasowane do potrzeb firmy. LNG już dzisiaj oferuje ograniczenie emisji CO2 o 5 ton w skali roku na ciężarówkę. Dodatkowo przy zastosowaniu bioLNG emisja CO2 ulega ograniczeniu do 95% względem Diesla.

Iveco S-Way Natural Power 460 LNG w barwach Österreichische Post to 3-osiowe podwozie o masie własnej 9,8 tony. Auto posiada zabudowę typu BDF, umożliwiającą szybką wymianę transportowanych kontenerów. Dzięki nowej stacji LNG pod Wiedniem od OMV, auto będzie testowane na trasach między Burgenland, Salzburgiem i Wiedniem. Dzięki zbiornikom o pojemności 400 kg LNG możliwe jest pokonanie do 1600 kilometrów na jednym tankowaniu gazu. Iveco S-Way wyposażone jest także w panel fotolwoltaiczny wspierający pracę akumulatora pojazdu.

Źródło: post.at

Zobacz także
– Iveco S-Way Natural Power z tytułem ekociężarówki roku
– Iveco S-Way NP 460 LNG – dane techniczne
– Stacje LNG Austria – wykaz i mapa