Ciężarówki na wodór – 100 nowych pojazdów od Great Wall Motors

Wodór zasila flotę 100 ciężarówek budowlanych w prowincji Hebei. Ciężarówki marek Dayun, Foton i Dongfeng zostaną wyposażone w ogniwa paliwowe firmy FTXT Energy. To producent kompletnych zespołów zasilania wodorem należący do koncernu Great Wall Motors. Ciężarówki na wodór będą wykorzystywane do budowy strefy przemysłowej koło miasta Baoding.

Napęd wodorowy marki FTXT Energy bazuje na ogniwie paliwowym o mocy 111 kW. Ogniwo wodorowe FTXT jest przystosowane do pracy przy -30 stopniach Celsjusza i ma wytrzymałość 10 000 roboczogodzin. W pierwszej kolejności trafiło do 100 ciężarówek marek Dayun, Foton i Dongfeng. Docelowo zasili ono flotę 1300 pojazdów na wodór, z czego 1000 aut to ciężarówki. Wdrożenie dużej ilości pojazdów z ogniwami wodorowymi pozwala na osiągnięcie niskiej ceny pojazdu przy zachowaniu wysokiej wydajności, trwałości i dużej efektywności.

Tankowanie wodoru dla ciężarówek zapewni sieć 10 stacji wodorowych. Zostaną one rozlokowane wzdłuż 50 kilometrowej drogi Rongyi Road przebiegającej przez strefę przemysłową Xion’an New Area. Budową stacji wodorowych oraz dostawami paliwa wodorowego zajmie się także FTXT Energy Technology. FTXT Energy jest zaangażowane także w dostawy pojazdów wodorowych – autobusów i ciężarówek – do obsługi Olimpiady Zimowej w Chinach w 2022 roku.

Źródło: FTXT Energy – Great Wall Motors

Zobacz także
– Saic Hongyan Hydrogen – ciężarówka na wodór z Chin razem z Iveco
– Mercedes GenH2 – ciężarówka na ciekły wodór
– Ciężarówki na wodór – katalog