Ciężarówki CNG – 104 Iveco S-Way CNG dla Amazon UK

Gazowe ciężarówki dla Amazon są zasilane silnikiem FPT Cursor 13. Gazowy silnik ma 460 KM i 2000 Nm momentu obrotowego. Ciężarówka może jednorazowo zatankować do 200 kg (260 m3) sprężonego gazu ziemnego. W tym roku do przewoźników trafi 216 Iveco S-Way NP CNG. Pozostałe 848 ciężarówek będzie dostarczone w 2022 roku.

Iveco Driver Pal, obejmujący usługi MyIveco i Mycommunity, umożliwia kierowcy przeniesienie świata cyfrowego na pokład oraz interakcję z pojazdem, a także ze społecznością kierowców. Wszystko to jest możliwe, dzięki poleceniom głosowym wydawanym za pośrednictwem rozwiązania Alexa firmy Amazon.

Iveco S-Way NP CNG dla Amazon

– Jesteśmy pionierem gazowych technologii w pojazdach IVECO, opracowując od 25 lat rozwiązania umożliwiające operatorom znaczne ograniczenie emisji. Współpraca z globalnymi liderami, takimi jak Amazon, jest świadectwem potencjału naszych innowacyjnych produktów oraz wpisuje się w nasze niestrudzone dążenie do dekarbonizacji transportu do 2050 r. Grupa IVECO będzie nadal prekursorem we wprowadzaniu silników spalinowych zasilanych paliwami odnawialnymi, które są jedynym realnym i już dziś dostępnym w dużej skali rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć emisję. Przypomnijmy, że w samochodzie ciężarowym zasilanym sprężonym biometanem, bilans emisji CO2 w całym cyklu od wyprodukowania paliwa do jego spalenia może być korzystniejszy nawet o 95%, co przyczynia się do dekarbonizacji branży – mówi Gerrit Marx, desygnowany na stanowisko Chief Executive Officer Grupy IVECO.

Źródło: Iveco

Zobacz także
– Royal Mail Anglia kupiła 29 ciężarówek CNG Iveco
– Amazon kupi 1000 ciężarówek na gaz ziemny w USA
– Katalog aut ciężarowych na LNG