Ciężarówka na wodór od Hyzon dla transportu stali w Chinach

Ciężarówki zasilane wodorem marki Hyzon będą woziły stal w Chinach. Producent dostarczył 29 wodorowych ciężarówek dla HongYun Automotive. Ciężarówki będą miały 49 ton dmc i będą zasilane ogniwem wodorowym o mocy 170 kW. Dzięki zasilaniu wodorem ciężarówka wyemituje o 140 ton CO2 mniej w porównaniu do auta zasilanego dieslem.

Wodór dla napędu ciężarówek w Chinach jest rozwijany dzięki rozwiązaniu firmy Shanghai Hydrogen HongYun. Firma oferuje kompleksowe rozwiązanie po stronie dostaw ciężarówek wodorowych, paliwa wodorowego oraz stacji tankowania wodoru. Swoje rozwiązanie kieruje do spółek komunalnych oraz dużych zakładów przemysłowych. Pierwsze zamówienie dotyczy 29 ciężarówek z ogniwem wodorowym dla transportu stali. Firma oczekuje już na kolejną partię 33 ciężarówek wodorowych dla innego projektu przemysłowego.

Napęd wodorowy to niezwykle skuteczne narzędzie dla redukcji emisji CO2. Auto utrzymując dotychczasowe parametry prac – zasięg, moc, czas tankowania – nie emituje w ogóle gazów cieplarnianych. Hyzon szacuje, że jedna ciężarówka to redukcja emisji CO2 o 140 ton rocznie. Flota 29 ciężarówek wodorowych pozwoli na ograniczenie emisji o 30 000 ton w ciągu 7 lat eksploatacji. Taki efekt jest niezwykle cenny w branży produkcji stali, gdzie szczególną wagę zwraca się nie tylko na etapie produkcji, ale także logistyki produktu.

Źródło: Hyzon

Zobacz także
Ciężarówka na wodór od Hyzon wozi mleko w Holandii
– Hyzon z pierwszymi prototypami HyMax w Europie
– Katalog ciężarówek na wodór